Zachęcamy do zapoznania się z pismem p. Anny Mieczkowskiej, zapraszającego do aktywnego udziału w tworzeniu tegorocznej edycji Zachodniopomorskich Dni Dziedzictwa.

 

pismo2


Biuro Dokumentacji Zabytków w Szczecinie – w imieniu Zarządu Województwa Zachodniopomorskiego – koordynator Zachodniopomorskich Dni Dziedzictwa pragnie zaprosić Państwa do wzięcia w nich udziału w roku 2017 nie tylko w charakterze uczestników różnorodnych wydarzeń, ale także jako ich organizatorów.
Zachodniopomorskie Dni Dziedzictwa, obejmujące w swojej formule także odbywające się w ciągu dwóch weekendów września Europejskie Dni Dziedzictwa, trwają od sierpnia do października, adresowane są do szerokiego kręgu odbiorców i bezpłatne.


Hasło Zachodniopomorskich Dni Dziedzictwa 2017 „Smaki dziedzictwa" można traktować dosłownie i w działaniach odwoływać się do smaków dzieciństwa – tych, które zostały przywiezione z dawnych miejsc zamieszkania i tych poznanych już na Pomorzu Zachodnim, ale namawiamy do interpretowania go także jako zachęty do szeroko pojętego smakowania piękna dziedzictwa naszego regionu – jego architektury, przyrody, obyczajów i tradycji naszych rodzin.


Jeśli wydarzenia organizowane przez Państwa odbywałyby się podczas weekendów 9-10 i 16-17 września, mogą odbywać się pod hasłem Europejskich Dni Dziedzictwa „Krajobraz dziedzictwa – dziedzictwo krajobrazu", pozostając nadal w ramach Zachodniopomorskich Dni Dziedzictwa.

Zgłoszenia udziału w Zachodniopomorskich Dniach Dziedzictwa przyjmują i wszelkich informacji udzielają koordynujące projekt: st. kustosz Maria Witek m.witek@bdz.szczecin.pl (tel. 91-433-70-98; kom. 501-546-447) i st. kustosz Anna Bartczak a.bartczak@bdz.szczecin.pl; (tel. 91-433-70-98; kom. 508-193-730).

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Projekt i wdrożenie EPProjects Poland

 

Deklaracja dostępności