ZDD 2016 m7 października 2016 r. w Czytelni Pomorzoznawczej w Książnicy Pomorskiej wręczono dyplomy i nagrody w konkursie historyczno-literackim „Pamięć miejsc i ludzi", zorganizowanym przez Biuro Dokumentacji Zabytków w Szczecinie i Książnicę Pomorską im. Stanisława Staszica w Szczecinie w ramach Zachodniopomorskich Dni Dziedzictwa 2016 dla młodzieży gimnazjalnej i ponadgimnazjalnej województwa zachodniopomorskiego, odbywającym się pod patronatem Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Marszałka Województwa Zachodniopomorskiego.

 

 

 

Nagroda i wyróżnienia przyznane w kategorii gimnazja:

I nagroda za pracę:

Filiżanka" dla Igi Sulikowskiej (godło: „Filiżanka") z Gimnazjum nr 16 (opiekun: Wioleta Świtała)

II i III nagrody nie przyznano.

4 wyróżnienia za prace:

  • za pracę bez tytułu dla Weroniki Gargulińskiej (godło: Niezapominajka) z Gimnazjum nr 2 w Nowogardzie (opiekun: Anna Nowosielska)
  • za pracę „Zaginiony Pradziadek" dla Katarzyny Kozłowskiej (godło: Pozytywnie Nastawiona) z Gimnazjum nr 1 im. Bohaterów Monte Cassino w Złocieńcu (opiekun: Ewa Kilian)
  • za pracę „Jest się takim, jak miejsce, w którym się jest" dla Wiktorii Lewandowskiej (godło: „∞- nieskończoność") z Gimnazjum im. Marii Skłodowskiej-Curie w Kaliszu Pomorskim (opiekun: Beata Rosentreter)
  • za pracę „Wusterwitz" dla Wiktorii Murawieckiej (godło: Viki) z Gimnazjum Miejskiego nr 1 w Sławnie (opiekun: Grażyna Diak)

 

Nagrody przyznane w kategorii szkoły ponadgimnazjalne:

I nagroda za pracę:

Zapomniany obóz pracy przymusowej w Jaraczewie" dla Marka Nowaka (godło „Marek") z z Zespołu Szkół nr 2 im. Noblistów Polskich w Choszcznie (opiekun: Beata Zgorzelska)

II nagroda za pracę:

...losy Pana Franciszka..." dla Nikoli Michałek (godło „N.M.") z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Chojnie (opiekun: Edyta Krupa-Nadolny)

III nagrody nie przyznano.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Projekt i wdrożenie EPProjects Poland

 

Deklaracja dostępności