drawsko22 marca 2016 r. w sali narad Starostwa Powiatowego w Drawsku Pomorskim odbyło się szkolenie na temat „Dotacje na zabytki”.
Szkolenie, na zaproszenie Starosty Drawskiego Stanisława Kuczyńskiego, przeprowadzili Maria Witek – menedżer kultury, etnograf, Aleksandra Hamberg-Federowicz – architekt oraz Waldemar Witek – etnograf, pracownicy Biura Dokumentacji Zabytków w Szczecinie.

 


Szkolenie miało charakter otwarty, adresowane było do księży, właścicieli zabytków i samorządowców. Wśród przybyłych znaleźli się m.in. Burmistrz Drawska Pomorskiego Zbigniew Ptak, ksiądz proboszcz Andrzej Naporowski, ksiądz Arnold Zimnicki pełniący funkcję Dyrektora w Salezjańskim Ośrodku Wychowawczym w Trzcińcu, ksiądz Piotr Śmiechura i wielu innych.
Uczestnicy szkolenia zapoznali się z założeniami i realizacją programu „Kościoły ryglowe Diecezji Koszalińsko-Kołobrzeskiej, istniejącym zasobem zabytków powiatu drawskiego, problematyką zarządzania i opieki nad zabytkami, prawami i obowiązkami właścicieli zabytków oraz pozyskiwaniem dotacji z budżetu państwa i budżetu jednostek samorządowych na prace przy obiektach zabytkowych.
Szkolenie miało na celu zachęcić właścicieli zabytków do aktywnego starania się o środki finansowe, niezbędne dla poprawy stanu technicznego zabytków z terenu powiatu.
W najbliższym czasie Powiat Drawski planuje ogłosić nabór wniosków dot. dotacji na zabytki, dlatego zachęcamy do śledzenia strony internetowej www.powiatdrawski.pl 

Zródło: http://www.powiatdrawski.pl/aktualnosci/dotacje-na-zabytki.html

 

Zobacz prezentacje ze szkolenia

 prez 1prez 2    prez 3    prez 4

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Projekt i wdrożenie EPProjects Poland

 

Deklaracja dostępności