warsztaty w mieszkowicach14W dniach 12.XII.2013 r. w Mieszkowicach i 13.XII.2013 r. w Drawsku Pomorskim przeprowadzone zostały przez Biuro Dokumentacji Zabytków w Szczecinie warsztaty praktyczne połączone z prelekcjami i prezentacjami multimedialnymi. Uczestnikami warsztatów plastycznych byli uczniowie młodszych klas szkół podstawowych, natomiast  gimnazjaliści mieli okazję wysłuchać prelekcji połączonych z prezentacjami multuimedialnymi i wziąć udział w dyskusji.

Na zakończenie spotkania w Mieszkowicach Maria Witek – starszy kustosz w Biurze Dokumentacji Zabytków w Szczecinie przekazała Gminie Mieszowice dokumentację konserwatorską w postaci 60 kart ewidencyjnych zabytkowych stolarek, natomiast w Drawsku Pomorskim  Biuro Dokumentacji Zabytków udostępniło do prezentacji wystawę o architekturze ryglowej regionu.

Zarówno w Mieszkowicach jak i w Drawsku Pomorskim uczestnicy warsztatów otrzymali wydane i opracowane przez Biura Dokumentacji Zabytków publikacje: „Między słupem i ryglem”, teczki edukacyjne „Ryglowe łamanie głowy” i foldery o kościołach ryglowych w Krupach i Dzisnej. Warsztaty realizowane były w ramach projektu "Architektura ryglowa – społeczny i materialny wymiar dziedzictwa”. Jest to projekt realizowany przez Biuro Dokumentacji Zabytków – Instytucję Kultury Samorządu Województwa Zachodniopomorskiego w ramach Programu Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego Dziedzictwo Kulturowe priorytet Kultura Ludowa.

Projekt współfinansowany przez:

loga minister

 

1. Zdjęcia z warsztatów w Mieszkowicach:

 

zobacz też: http://www.mieszkowice.pl/aktualnosci/pokaz/743.dhtml

 

2. Zdjęcia z warsztatów w Drawsku Pomorskim:

 

zobacz też: http://www.drawsko.pl/asp/pl_start.asp?typ=13&sub=9&subsub=0&menu=24&artykul=5000&akcja=artykul

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Projekt i wdrożenie EPProjects Poland

 

Deklaracja dostępności