logo_edd

Biuro Dokumentacji Zabytków jako koordynator obchodów Europejskich Dni Dziedzictwa w województwie zachodniopomorskim pragnie serdecznie zaprosić Państwa do udziału w EDD 2013 “Nie od razu Polskę zbudowano”.
Hasło przewodnie odwołuje się do wszelkich form budowy polskiej państwowości, zarówno w sensie dosłownym, jak i symbolicznym – rozumianym poprzez poczucie przynależności i związku z historią, językiem, czy też tradycją. Pozwala na rozmaitą interpretację, umożliwiając organizację wydarzeń w różnorodny sposób przybliżających historię regionu i jego dziedzictwo kulturowe mieszkańcom Pomorza Zachodniego oraz gościom naszego województwa.
Już teraz zapraszamy Państwa w imieniu swoim i organizatorów poszczególnych wydarzeń m.in. do Stargardu, Kołobrzegu, Trzebiatowa, Szczecinka, Postomina, Darłowa, Wałcza, Nowogródka, Dębna czy Barlinka.


Zachodniopomorska wojewódzka inauguracja EDD odbędzie się 7 września w imponującym urodą i historią zespole pałacowo-parkowym w Siemczynie w gminie Czaplinek. Gościć nas będzie Henrykowskie Stowarzyszenie w Siemczynie, które podnosi z ruin kompleks pałacowy i organizuje szereg wydarzeń popularyzujących historię wsi i pałacu.
Już wcześniej będą Państwo mogli uczestniczyć w otwarciu wystawy poświęconej Powstaniu Styczniowemu w Muzeum Regionalnym w Szczecinku, plenerze malarskim w urokliwym Jarosławcu, poznawaniu tajemnic wystawy uświetniającej stulecie szczecińskiego Muzeum Narodowego lub zapoznać się z historią dębnowskiej biblioteki mieszczącej się w pięknym zabytkowym obiekcie. A to dopiero początek – przez cały miesiąc organizatorzy z terenu całego województwa zapraszają na warsztaty, rajdy piesze i rowerowe, objazdy studialne, spotkania z pionierami, wykłady…
Do zobaczenia we wrześniu!

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Projekt i wdrożenie EPProjects Poland

 

Deklaracja dostępności