Plakat ZDD2020 aktualizacja 2020 08 18 miniaturkaOd soboty na stronie www.muzeum-stargard.pl będzie można zapoznać się z „Korowodem przedmiotów” – wirtualną wystawą archeologiczną przygotowaną przez Muzeum Archeologiczno-Historyczne w Stargardzie. Kierując się przekonaniem, że „mijają wieki, kolejne pokolenia przychodzą i odchodzą, ale idea nie umiera nigdy!” organizatorzy pragną ukazać przemiany w formie i estetyce przedmiotów na przestrzeni wieków.

Muzeum Archeologiczno-Historyczne w Stargardzie zaprasza także w sobotę od godziny 13:00 do udziału w „Korowodzie stargardzian” – rowerowej grze miejskiej. Kolejna organizowana przez Muzeum gra miejska zaprowadzi uczestników w miejsca, w których przez wieku znajdowały się centra życia stargardzian. Na pełną przygód i wrażeń grę zaprasza aktywne rodziny – zalecana jest gra na rowerach lub z kijkami. Zapisy przez stronę internetową: www.muzeum-stargard.pl.

W Karsku w gminie Nowogródek Pomorski w sobotę o godzinie 14:00 rozpocznie się podsumowanie przygotowanego przez Wiejski Ośrodek Kultury projektu dla uczniów „Miniatura & ArchiTEKTURA”. W trakcie podsumowania – spaceru śladem lokalnego dziedzictwa kulturowego uczestnicy otrzymają zestaw papierowych makiet zabytków gminy Nowogródek Pomorski wykonanych przez uczestników projektu oraz stworzony przez nich mini-przewodnik. Po spacerze planowany wernisaż wystawy fotografii i makiet oraz premiera filmu promującego walory turystyczno-historyczne gminy.

W sobotę o godzinie 15:00 rozpocznie się przygotowana przez Błażeja Bubnowicza z Muzeum Historii Ziemi Kamieńskiej prezentacja, która powinna przyciągnąć uwagę każdego zainteresowanego dziejami Kamienia Pomorskiego - „75 lat na 75 fotografiach. Kamień Pomorski 1945–2020”.

W Muzeum Rybołówstwa Morskiego w Niechorzu w sobotę od godziny 18:00 odbędzie można poznawać „Koleje losu w miejscach zaklęte. Europejskie Dni Dziedzictwa W Gminie Rewal”. Będzie można posłuchać szant w wykonaniu Jacka Wójcikiewicza, w kinie plenerowym obejrzeć archiwalne filmy przedstawiające m.in. latarnię morską w Niechorzu, Nadmorską Kolej Wąskotorową czy ruiny kościoła w Trzęsaczu, ale także historyczne widoki wszystkie miejscowości gminy Rewal oraz ludzi powiązanych z jej losami. Towarzyszyć im będą wykłady poświęcone miejscom mającym największy wpływ na losy Gminy Rewal, które wygłoszą Małgorzata Rajchowiak, prezes Stowarzyszenia Miłośników Latarń Morskich, oraz Ryszard Burzykowski, specjalizujący się w historii kolei wąskotorowej na Pomorzu Zachodnim. Na uczestników czekać będzie poczęstunek oraz wiele okazji do kuluarowych rozmów.

Muzeum Ziemi Wałeckiej zaprasza do zwiedzania miejsc niedostępnych na co dzień, a wpisujących się zarówno w przedwojenną, jaki i powojenną historię miasta. W niedzielę 20 września o godzinie 14:00 zainaugurują nowy cykl wizytą w cerkwi greckokatolickiej pw. Podwyższenia Krzyża Pańskiego w Wałczu. Muzealnicy opowiedzą o historii obiektu, a proboszcz parafii ks. dr Arkadiusz Trochanowski przybliży tajemnice cerkiewnej przestrzeni. Ze względu na sytuację epidemiologiczną organizatorzy zapraszają do zwiedzania w małych grupach i proszą o zapisy pod numerem tel. 67-258-25-91

Młody Drawski Meander z Zespołu Szkół w Drawsku Pomorskim zaprasza w niedzielę w godzinach 15:00–17:00 na plac przy Magazynie Solnym by spróbować swoich sił w grze planszowej „Misja Gryf”, w trakcie której uczestnicy wcielają się w role drawskich kupców i mają do wykonania ważną misję. Od ich wiedzy i losu zależy, czy uda się zarobić na tej wyprawie i odbudować w przyszłości miasto. Grze towarzyszyć będzie prezentacja kolekcji podków końskich i warsztaty kaligrafii.

Zapraszamy do zapoznania się z pełnym programem ZDD 2020.

 

Odnośniki:
Program Zachodniopomorskich Dni Dziedzictwa 2020 "Korowód pokoleń"

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Projekt i wdrożenie EPProjects Poland

 

Deklaracja dostępności