Plakat ZDD2020 aktualizacja 2020 08 18 miniaturkaWielkimi krokami zbliża się tegoroczna edycja Dni Dziedzictwa. W tym roku zapraszamy Państwa na wydarzenia w świecie realnym i wirtualnym przygotowane przez organizatorów w wielu miejscowościach naszego województwa. W związku z 75. rocznicą włączenia ziem Pomorza Zachodniego w granice państwa polskiego hasłem przewodnim jest „Korowód pokoleń”.

Organizatorzy i Biuro Dokumentacji Zabytków, jako koordynator w imieniu Zarządu Województwa Zachodniopomorskiego, pragną zwrócić Państwa uwagę na osiągnięcia generacji, które podnosiły Pomorze Zachodnie ze zniszczeń wojennych, a potem budowały tu swoje nowe małe ojczyzny, ale także przypominać Pomorzan, którzy żyli i pracowali na tych terenach w poprzednich dziesięcioleciach i stuleciach.

Tradycyjnie ZDD mieszczą w sobie także działania realizowane w ramach Europejskich Dni Dziedzictwa, które w tym rok mają hasło „Moja droga”, odwołujące się do dróg prowadzących do jednoczenia państwa i narodu po 1918 roku, a także do polskich odkrywców i podróżników.

Zapraszamy do zapoznania się z programem wojewódzkim i do wzięcia udziału w planowanych przez organizatorów wydarzeniach – spacerach, wystawach, projekcjach filmów, konkursach, wykładach. Zachęcamy także do śledzenia aktywności organizatorów w internecie – także tam będzie można wysłuchać interesujących wykładów czy uczestniczyć w konkursach.

W związku z nieprzewidywalnym rozwojem sytuacji epidemiologicznej prosimy Państwa o sprawdzanie na bieżąco zapowiedzi wydarzeń – organizatorzy mogą korygować swoje zamierzenia – przenosić je do przestrzeni wirtualnej, przesuwać w czasie lub odwoływać.

Do pobrania:
Program Zachodniopomorskich Dni Dziedzictwa 2020 „Korowód pokoleń”
Plakat Zachodniopomorskich Dni Dziedzictwa 2020 „Korowód pokoleń”

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Projekt i wdrożenie EPProjects Poland

 

Deklaracja dostępności