Biuro Dokumentacji Zabytków w Szczecinie i Książnica Pomorska w Szczecinie zapraszają wszystkich miłośników zachodniopomorskich książek do udziału w konkursie „CZY WIESZ, SKĄD POCHODZI TEN CYTAT?” organizowanym w ramach Zachodniopomorskich Dni Dziedzictwa 2016. Cytaty pochodzą z wybranych książek z poniższej listy (liczba źródeł jest blisko dwukrotnie większa od liczby cytatów). Należy odpowiednio dopasować treść cytatu do pozycji książkowej, z której on pochodzi. Ustalenie strony, na której znajduje się cytat, będzie dodatkowo nagrodzone. Przez cały czas trwania konkursu tytuły z listy będą umieszczone na specjalnej półce w Czytelni Pomorzoznawczej Książnicy Pomorskiej w Szczecinie.

Więcej...

Konkurs historyczno-literacki „Pamięć miejsc i ludzi” dla młodzieży szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych województwa zachodniopomorskiego organizowany przez Biuro Dokumentacji Zabytków w Szczecinie i Książnicę Pomorską im. Stanisława Staszica w Szczecinie w ramach Europejskich Dni Dziedzictwa 2016 został rozstrzygnięty. Laureatami zostali:

Weronika Gargulińska
Katarzyna Kozłowska
Wiktoria Lewandowska
Nikola Michałek
Wiktoria Murawiecka
Marek Nowak
Iga Sulikowska

Oficjalne ogłoszenie wyników i wręczenie nagród odbędzie się w październiku 2016 r. w Książnicy Pomorskiej. Wszystkim uczestnikom konkursu dziękujemy za nadesłane prace, a wyróżnionym gratulujemy.

logo edd„Idę Przechodzę
Pomiędzy ludźmi
Wczoraj inni
Dzisiaj inni
Jacy będą jutro
Ci sami ludzie
[...]”
*** Józef Bursewicz (1927-1982), szczeciński poeta urodzony w Wilnie

„Jest się takim, jak miejsce, w którym się jest”
Zofia Nałkowska (1884-1954)

„Człowiek jest tylko trzciną, najwątlejszą w przyrodzie, ale trzciną myślącą.”
Blaise Pascal (1623-1662)

Więcej...

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Projekt i wdrożenie EPProjects Poland

 

Deklaracja dostępności