Siemczyno 2017W imieniu Henrykowskiego Stowarzyszenia w Siemczynie serdecznie zapraszamy do aktywnego uczestnictwa w wydarzeniu zaplanowanym 1 i 2 lipca.

Program wydarzenia:

1 LIPCA 2017 (SOBOTA) - "DZIEŃ PAŁACOWY"

- od g. 09.30 - Konferencja historyczna pt. "WROTA CZASU" - moderator: Maria Witek (BDZ Szczecin)

* Wystąpienia oficjalne:

- Prezes i Wiceprezes Henrykowskiego Stowarzyszenia w Siemczynie - Zdzisław i Bogdan Andziakowie

- Wojewódzki Konserwator Zabytków w Szczecinie - Ewa Stanecka

- Wicemarszałek Województwa Zachodniopomorskiego - Jarosław Rzepa

- Starosta drawski - Stanisław Kuczyński - "Jezioro Tajemnic"

- Burmistrz Czaplinka - Adam Kośmider

- Z-ca Dyrektora Biura Dokumentacji Zabytków w Szczecinie - Maria Witek (moderator konferencji)

* Wystąpienia wprowadzające:

- mgr inż. arch. Aleksandra Hamberg-Federowicz (st. kustosz BDZ Szczecin) i mgr Waldemar Witek (gł. specjalista NID OT Szczecin) - wystąpienie dotyczące zasobu kulturowego (zabytków) woj. zachodniopomorskiego, jego znaczenia i stanu zachowania w kontekście zapisów w Wojewódzkim Programie Opieki nad Zabytkami na lata 2017-2020 oraz turystycznej promocji regionu - w tym poprzez "Wrota Czasu".

- dr Eryk Krasucki (Uniwersytet Szczeciński) - wystąpienie dotyczące projektu "Wrota Czasu" - podstawy merytoryczne (historyczne), założenie, cele, przyjęte formy zadania, etc.

* Wystąpienia realizatorów projektu "Wrota Czasu" (wg chronologii):

- Wojciech Celiński - Centrum Słowian i Wikingów Wolin

- Maciej Bejnarowicz - Dawny przedlokacyjny Kołobrzeg

- Tomasz Zalewski - Średniowieczny gród w Moryniu

- Bogdan Andziak - Muzeum Baroku w Pałacu Siemczyno

- Magdalena Soska - Laboratorium Tradycji w Przelewicach

- Henryk Gmyrek - Skansen Rybołówstwa Bałtyckiego w Niechorzu

- Piotr Piwowarczyk - Muzeum Obrony Wybrzeża w Świnoujściu

* Dyskusja i zakończenie

- od g. 10.00 - Aleja rzemieślników

- od g. 11.00 - Strefa smaków - Sołectwo Siemczyno

- od g. 11.00 - Strefa zabaw - "Fabryka Radości"

- od g. 11.00 - Otwarty plener plastyczny "Barwne oblicza pałacu w Siemczynie" - prowadzący: Jadwiga Adrianowska i Grupa "art4art"

- od g. 11.00 - Aktywności dnia - na dziedzińcu i błoniach parkowych (cieszmy się rodzinnie i indywidualnie).:

- pokazy historyczne (różne epoki)

- warsztaty tańców barokowych - prowadzące: Dzidka Harańczyk i Alina Karolewicz

- warsztaty w Kuźni Ceramicznej - prowadząca: Krystyna Wenelska

- wystawa myśliwska - pracownia plastyczna "Trop"

- od g. 15.00 - SCENA GŁÓWNA:

- Zespół Tańców Historycznych "Pałac Siemczyno" - choreograf: Dzidka Harańczyk, prowadzenie: Alina KarolewiczAfisz Siemczyno

- Orkiestra Dęta "Viva Battuta" - dyrygent: Tomasz Stawicki

- Zespół Pieśni i Tańca "Diabaz" - choreograf i instruktor: Jolanta Bułczyńska-Parol

- Chór "Profvoices" - dyrygent: Dorota Gadzina

- Zespół baletowy "Kołobrzeg" - choreograf: Iwona Vetter

- g. 18.30 - Ponadepokowe przekroczenie Wrót Czasu - rekonstruktorzy w interakcji z widownią

- g. 20.30 - Wydarzenie dnia - koncert "Ósmy cud świata" - solistka Katarzyna Dondalska z Orkiestrą Filharmonii Koszalińskiej pod dyrekcją Stefana Johannesa Waltera

2 LIPCA 2017 (NIEDZIELA) "DZIEŃ DUCHOWY"

- g. 12.00 - Msza Św. w Kościele pw. Matki Bożej Różańcowej w Siemczynie - koncelebrowana przez bp. Krzysztofa Włodarczyka

- g. 13.15 - Wspólne zdjęcie na stopniach barokowego pałacu w Siemczynie

- g. 15.00 - III Henrykowskie Regaty Żeglarskie w klasie: jachty kabinowe do 6,5 m, jachty kabinowe powyżej 6,5 m i jachty Optymist o Puchar Prezesa Henrykowskiego Stowarzyszenia w Siemczynie - komandor regat Andrzej Cogiel

- od g. 15.00 -

- Seniorski Teatr "YES" z programem kabaretowym

- Zespół "Grucha Band" z szantami

- g. 16.00 - Wręczenie Pucharów

- g. 16.15 - Rodzinny piknik żeglarski nad Zatoką Henrykowską przy ognisku i grillu

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Projekt i wdrożenie EPProjects Poland