Biuro Dokumentacji Zabytków w Szczecinie i Książnica Pomorska w Szczecinie zapraszają wszystkich miłośników zachodniopomorskich historii do udziału w konkursie „CZY WIESZ, SKĄD POCHODZI TEN CYTAT?” zorganizowanym w ramach Zachodniopomorskich Dni Dziedzictwa 2021 pod hasłem „Skarbiec pamięci”.

W tym roku proponujemy dwie opcje konkursu do wyboru (należy wybrać jedną z nich):


Opcja internetowa 1:
Cytaty pochodzą z internetu, a dokładnie z Materiałów Zachodniopomorskich. Nowej Serii, rocznika naukowego Muzeum Narodowego w Szczecinie, których treść artykułów z lat 2009-2020 jest udostępniona na stronie internetowej: https://mzp.muzeum.szczecin.pl/index.php/mzp-nowa-seria.
Opcja papierowa 2:
Cytaty pochodzą z literatury regionalnej ze zbiorów Czytelni Pomorzoznawczej. Książki zawarte w bibliografii będą dostępne dla chętnych przez czas trwania konkursu w tej czytelni, w specjalnym miejscu.
Należy odpowiednio dopasować słowa cytatu do właściwego artykułu lub fragmentu książki (liczba wybranych artykułów i książek jest dwukrotnie większa od liczby cytatów).
Karty konkursowe będą dostępne w wersji cyfrowej na stronach internetowych obu instytucji i papierowej w Biurze Dokumentacji Zabytków i Czytelni Pomorzoznawczej Książnicy Pomorskiej. Odpowiedzi prosimy przysyłać e-mailem (pomorze@ksiaznica.szczecin.pl) lub przynieść do Czytelni Pomorzoznawczej Książnicy Pomorskiej (ul. Podgórna 15/16 w Szczecinie), podając swoje imię i nazwisko oraz numer telefonu i adres e-mailowy w terminie do 08.10.2021 r.
Zapraszamy do zabawy!

 

 

Pliki do pobrania:

 

ZDD 2021 Cytaty artykuły

ZDD 2021 Cytaty książki

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Projekt i wdrożenie EPProjects Poland

 

Deklaracja dostępności