Błąd krytyczny rozszerzenia [sigplus]: Brak wystarczających zasobów pamięci do wykonania żądanych operacji na root/images/stories/galerie/../20180530_zaproszenie/02.jpg. Dostępna ilość pamięci: 25165824 bajtów, wymagana ilość pamięci: 37608441 bajtów.

00.Zdj.nagłówkoweW tym roku świętujemy stulecie odzyskania Niepodległości przez Polskę, do którego przyczyniło się także bohaterstwo i poświęcenie polskich żołnierzy Błękitnej Armii, walczących na frontach I wojny światowej.
W dniach 1 – 4 czerwca 2018 roku francuskie stowarzyszenie Kultura Polska (departament Sarthe) zorganizowało szereg wydarzeń upamiętniających stulecie Niepodległości, a wśród zaproszonych gości byli także żołnierze 12 Brygady Zmechanizowanej w Szczecinie im. gen. Józefa Hallera – depozytariusze pamięci o żołnierzach Błękitnej Armii. W programie m.in. ceremonie pamiątkowe na cmentarzu l’Ouest w Le Mans, zwiedzanie budynków koszarowych w Mamers, uroczysta msza w katedrze w Le Mans.

Biuro Dokumentacji Zabytków w Szczecinie włącza się aktywnie w obchody rocznicowe poprzez realizację działań edukacyjnych, kładących szczególny nacisk na kształtowanie postaw patriotycznych. Efektem naszej współpracy ze stowarzyszeniem Kultura Polska w Sarthe jest wydanie polsko-francuskiego komiksu dla młodych czytelników Błękitna Armia – droga do Niepodległej (L’Armée Bleue, chemin vers l’indépendance). Publikacja ta w przystępnej formie przybliża historię odzyskania niepodległości Polski po 123 latach zaborów zarówno czytelnikom polskim jak i francuskim.
W ramach podjętych działań Biuro Dokumentacji Zabytków opracowało również pocztówki Życzenia dla Niepodległej - zapraszamy do obejrzenia zdjęć!

{gallery}../20180530_zaproszenie/{/gallery}

POLECAMY!

LABORATORIUM DZIEDZICTWA

Słowino 75 76   okno podw chałupa   MKiDN 2018 A min 

 

Pierwsza interaktywna mapa

kapliczek i krzyży przydrożnych      

mapka

 

 

ZDD 2017

       PROGRAM ZDD 2018

 zdd2018

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Projekt i wdrożenie EPProjects Poland